© 2017 - INOIX bir Projera Group Markasıdır.

PROJE

Blok zinciri alanında herkesin bir fikri var. Ancak proje üretmek ve canlı ortamda çalışan projelerin sorunlarını yaşamak bambaşka bir tecrübe. Örneğin blok zinciri üzerinde yazdığınız kodları asla değiştiremeyeceğiniz için farklı versiyonlama stratejileri oluşturmamız gerekiriyor ya da her veriyi blok zinciri üzerinde saklamanın maliyetli olması yüzünden farklı veri entegrasyonu yöntemlerini düşünmeniz ve uygulamanızın 'Kahinler' (Oracle) ile doğru yöntemlerle entegre olduğundan emin olmamız. Bu gibi sorunlarla baş etmek için de bunları daha önce zor yollardan öğrenmiş kişilerle çalışmanızı öneriyoruz.

INOIX olarak zaman içerisinde bu problemleri yaşayıp nasıl etkiler doğurduğunu gözlemledik. Şimdi de siz bunları yaşamayın diye tüm bilgi ve tecrübemizi sizler için yapacağımız projelerimize aktarmak istiyoruz. Projeniz bir akıllı kontrat tasarlanması, Oracle Pattern kullanılarak blok zinciri ile gerçek dünya arasında bağlantı sağlanması ya da herhangi bir blok zinciri platformuyla entegre olarak takas yapılması olabileceği gibi mevcut platformunuzu blok zinciri üzerinde kurgulamak üzerine büyük ölçekli projelerinizde tecrübeli ve çevik ekibimiz her zaman yardıma hazır. 

Ekibimizin Continuous Integration/Deployment, Test-driven Development gibi pratikleri benimsemiş ve önceliğinin tamamen kaliteli ve sorunsuz yazılım geliştirme olduğunu söylememize gerek bile yok! 

Güven Platformu Uygulaması

Blok zincirinin pratikte sağladığı avantajlardan birisi aracıları ortadan çıkartmak. Bu şekilde küçük üreticilere avantaj sağlayıp, sektördeki büyüklerle rekabet etmesini sağlayabiliyor. Biz de küçük üreticilerin bu oyuna girebilmelerini sağlamak için Ethereum üzerinde bir proje geliştirmeye başladık. Bu proje kapsamında Ethereum üzerine bir Proof of Stake konsensüs protokolü geliştirdik ve AGT adında bir ERC20 token oluşturduk. Böylelikle küçük üreticilerin süper marketlere ve müşterilerine şeffaflıkla ürünlerin üretim aşamalarını belgelemelerini sağlamayı hedefliyoruz. Projemizin Ethereum test ağındaki testleri devam etmekte.